18 Temmuz 2019 Perşembe
Ana Sayfa / Nostalgia / Volfied

Volfied

Volfied oyununu bilen bilir. Günümüzde Dos oyunlarını oynamak zor değil. Uzun zamandan beri DosBox adında bir emulatör var ve bu program aracılığıyla ile dos oyunlarını Windows 10’da dahi oynayabiliyorsunuz.

Oyundan bahsedecek olursak, kısa bir vikipedia alıntısıyla başlamak isterim;

Volfied,1989 yılında Taito tarafından hazırlanmış bir video oyunudur. Toplam 16 bölümdür, eğer 3 zorluk seviyesinde de 15 bölüm bitirilirse 16. bölüm açılır

Hakkında Atilla OKTAY

Kendi halinde teknolojinin her parçası ile uğraşmayı seven biriyim. Laptop parçaları ile lego gibi oynamak, basit elektronik donanımların işletim sistemlerini kurcalamak. Var olan bir yapının mimarı veya ağ yapısını tahmin etmek gibi huylarım var. Boş zamanlarımda laravel ile uğraşmayı, işe yaramaz hale gelen donanımları para harcamadan linux işletim sistemleri ile işe yarar hale getirmeye çalışmak gibi hobilerim var. Bu hobiler arasında arızalı cihazları onarmak veya el yapımı bişeyler üretmeyi de seviyorum. Bu basit bir termosda olabiliyor, bir şeyin kablosuda veya mekanızması bozulan bir masa da... :P Bunun yanı sıra bisiklet turlarına çıkmayı ve ufak tefek hikayeler yazmayı da çok seviyorum. ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir