25 Mayıs 2019 Cumartesi
Ana Sayfa / Web / Codes / .htaccess ile domain yönlendirme

.htaccess ile domain yönlendirme

Merhaba, arkadaşlar linux tabanlı web sunucularda bulunan hostlar için .htaccess dosyası ile siteadi.com şeklinde giriş talebi geldiğinde yonleneceksite.com şeklinde işlem yapmak mümkün.

Bunun için FTP ile bağlandığımızda, sitenizin bulunduğu ana klasöre aşağıdaki .htaccess dosyasını eklemeniz yeterli olacaktır.

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.yonleneceksiteismi\.com$
RewriteRule ^(.*)$ http://yonleneceksiteismi.com/$1 [L,R=301]

Hakkında Atilla OKTAY

Kendi halinde teknolojinin her parçası ile uğraşmayı seven biriyim. Laptop parçaları ile lego gibi oynamak, basit elektronik donanımların işletim sistemlerini kurcalamak. Var olan bir yapının mimarı veya ağ yapısını tahmin etmek gibi huylarım var. Boş zamanlarımda laravel ile uğraşmayı, işe yaramaz hale gelen donanımları para harcamadan linux işletim sistemleri ile işe yarar hale getirmeye çalışmak gibi hobilerim var. Bu hobiler arasında arızalı cihazları onarmak veya el yapımı bişeyler üretmeyi de seviyorum. Bu basit bir termosda olabiliyor, bir şeyin kablosuda veya mekanızması bozulan bir masa da... :P Bunun yanı sıra bisiklet turlarına çıkmayı ve ufak tefek hikayeler yazmayı da çok seviyorum. ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir